Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Stawiamy na komunikację!

METODA CALLANA

Metoda Callana została opracowana w latach 60-tych ubiegłego wieku i pozwoliła na czterokrotne skrócenie czasu nauki języka angielskiego. Skuteczność metody uczyniła ją bardzo popularną w szkołach na całym świecie. Metoda polega na intensywnej pracy na zajęciach, które w głównej mierze koncentrują się na komunikacji.

Celem metody jest osiągnięcie przez słuchacza rozumienia języka angielskiego mówionego z prędkością minimum 180 słów na minutę, czyli prędkością z jaką porozumiewamy się językiem ojczystym. Założeniem metody jest "szybka" nauka, "szybkie" słuchanie i szybkie mówienie, dlatego, że pozwala to uniknąć myślenia w języku ojczystym.

Kolejnym założeniem metody Callana są intensywne powtórki, gdyż to właśnie powtórki warunkują trwałe opanowanie materiału. Powtarzając utrwalamy słownictwo i ćwiczymy konstrukcje zdaniowe. Odpowiednią płynność i prędkość wypowiedzi słuchacze osiągają już po 4 powtórkach. W ten sposób rolę nadrzędną pełni intuicja, a nie znajomość gramatyki.

Odwrotnie niż w metodzie tradycyjnej, w przypadku metody Callana zaczynamy od słuchania i mówienia, przez czytanie do pisania. W ten sposób języka ojczystego uczą się dzieci. Ta prosta zasada jest zgodna z naturalną umiejętnością nabywania języka, dlatego zaufaj lektorowi i daj sobie szansę!